چهارشنبه, 29 اسفند 1397 جستجو:           |    

رو عنوان : رئیس شورای شهر شهریار خبر داد :
عنوان : تعداد ۸ باب مدرسه با هدف كمك به تامین سرانه آموزشی در شهریار توسط شهرداری شهریار احداث می شود
کد خبر : ۳۹۵۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ 
ساعت : ۱۱:۳۶:۱۰

رئیس شورای شهر شهریار خبر داد :


تعداد ۸ باب مدرسه با هدف کمک به تامین سرانه آموزشی در شهریار توسط شهرداری شهریار احداث می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر شهریار:  شهبازیان رییس شورای اسلامی شهر شهریار با اعلام این خبر گفت : در راستای سیاستگذاری و برنامه ریزی استان و تاکید مهندس مقیمی استاندار تهران مبنی بر حضورموثر شهرداری ها در توسعه فضاهای آموزشی و تامین سرانه اموزشی ، با هماهنگی وتعامل خوب مجموعه شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری ، طرح پیگیری و تصویب احداث تعداد۸ باب مدرسه با مساحت دو تا پنج هزار متر دردستور کارشهرداری قرار گرفت .

وی اظهار داشت: خوشبختانه این طرح در روز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش استان و به ریاست استاندار تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با استقبال مدیران استانی وموافقت اعضاء شورا به تصویب رسید.طبق این مصوبه، شهرداری شهریار در مناطق پرتراکم شهر همچون شهرک صدف ،شهرک وایین و شهرک مریم اندیشه تعداد۸ باب مدرسه ، در یک زمانبندی مناسب احداث خواهد کرد .
شهبازیان افزود:ارزش افزوده ناشی از تغییرکاربری بعضی از اراضی متعلق به شهرداری ، بخش قابل توجهی از منابع درامدی شهرداری در سال ۹۷ است که در این تصویب نامه مورد توجه وملاحظه شورای اموزش و پرورش استان قرار گرفت و راهکار آن نیز مشخص شد .
رییس شورای اسلامی شهر شهریار اضافه کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح در کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری، در یک بازه زمانی کوتاه مدت عملیات احداث و تکمیل این مدارس انجام خواهد شد .
وی ادامه داد: تعامل و همکاری با دستگاهها و نهادهای شهرستان و به ویژه فرمانداری شهریاردر اولویت کاری وبرنامه ریزی مجموعه شورای شهردر دوره پنجم بود و در این راستا هرچند احداث مدرسه جزو وظایف ذاتی شهرداری تعریف نشده است ولی به منظور تامین سرانه ای عمومی و توسعه فضای اموزشی ، این طرح زیربنایی پیگیری و به تصویب رسید .
شهبازیان با تاکید بر اینکه متاسفانه در گذشته تعاونی های مسکن و انبوه سازان بدون توجه به ضوابط و مقررات در انجام تعهدات وتکالیف قانونی خود در تامین سرانه های عمومی به ویژه اموزشی کوتاهی کردند گفت: بخشی از کمبودهای کنونی شهر ناشی از این مساله است و امروز مدیریت شهری وشورای اسلامی شهر با وفاق و همدلی و در سایه تعامل وهمکاری با پیگیری و تصویب طرح ها و پروژه ها به دنبال محرومیت زدایی ، جبران کمبودها و عمران وآبادانی شهریار هستند .
وی گفت: در همین راستا با تکمیل یک باب مدرسه ۲۱ کلاسه در شهرک صدف، این مدرسه تا پایان آبانماه به بهره برداری خواهد رسید و احداث یک باب مدرسه در شهرک مریم نیز به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است .
وی ادامه داد: تراکم دانش آموزی و کمبود فضای آموزش در برخی از نقاط شهر باعث نگرانی بجای شهروندان است که امیدوارم با عملیاتی کردن این مصوبه و احداث ده باب مدرسه ،زمینه جلب رضایت شهروندان و افزایش کیفیت آموزشی وتعمیق تعلیم و تربیت را فراهم کنیم .

 نمایش تعداد بازدیدها : 54

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر شهریار

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8